نسیم پلاس
برگزاری همایش آنلاین توسط شرکت نسیم سبز تصویر

برگزاری همایش آنلاین توسط شرکت نسیم سبز تصویر


  • ارسال شده در تاریخ : ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
  • ارسال شده توسط Admin

شرکت نسیم سبز تصویر که از سال 1379 به عنوان یکی از برند های معتبر برگزاری همایش و مراسم در ایران شناخته شده است پس از شیوع بیماری کرونا آمادگی دارد تا همایش و سمینار شما را بصورت آنلاین برگزار نماید.
بر این اساس پیشنهاد می شود با مطالعه ی نوشتار ذیل آشنایی بیشتری با وبینار داشته باشید:
وبینار(سمینار آنلاین) چیست؟
وبینار (Webinar) یا سمینار مبتنی بر وب (Web_based seminar) که به عنوان سمینار آنلاین نیز شناخته می شود، یک شیوه برگزاری سمینار به صورت همزمان و بدون وقفه زمانی (Real_time)  بر بستر اینترنت برای گروه بزرگی از مخاطبان است.
در گذشته امکان مشاهده یک سمینار به صورت اینترنتی، توسط بستر های پخش زنده (Live_stream) فراهم شده بودکه ارسال اطلاعات در این حالت به صورت یک طرفه و با یک وقفه زمانی صورت می گرفت. اما امروزه با پیدایش بسترهای جدید ارتباط آنلاین، علاوه بر ارتباط بین بیش از 2 نقطه، ارسال و دریافتاطلاعات به صورت دو طرفه و بدون وقفه نیز فراهم شده است که به شکلقابل توجهی نحوه برگزاری سمینارها را بهبود می دهد.
شیوه برگزاری در این حالت به این صورت است که ارائه دهنده و شرکت کننده به صورت همزمان در محیط وبینار آنلاین می شوند و ارائه دهنده با استفاده از ابزار ها و امکاناتی که در این بسترها فراهم شده است، سمینار خود را به صورت اینترنتی برگزار می کند.
از امکاناتی که برای ارائه و تبادل اطلاعات در اختیار کاربر قرار می گیرد، می توان به ارسال صدا و تصویر، بارگذاری فایل، نمایش ویدئو و اشتراک گذاری دسکتاپ نیز اشاره کرد. شرکت کنندگان نیز در صورت نیاز از طریق قسمت گفت و گو یا اشتراک صدا و تصویر می توانند نظر یا سوال خود را مطرح کنند.


چرا وبینار برگزار کنیم؟
مزایای متعدد وبینار که نحوه ارائه محتوا و برگزاری رویداد به این شکل را بهبود می دهند، باعث شده وبینار جایگزین مناسبی برای سمینار باشد. از جمله این مزایا می توان به امکان شرکت در رویداد صرف نظر از موقعیت جغرافیایی، ابزار تعامل و ارتباط موثر با شرکت کنندگان، قابلیت های کاربردی جهت ارائه محتوا، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان اشاره کرد که در ادامه به معرفی و بررسی تاثیر آن ها بر کیفیت رویداد می پردازیم.


حضور در وبینا ر از هر نقطه دنیا
آسان بودن حضور در رویداد، یک عامل موثر در افزایش علاقه مندی و تمایل افراد به شرکت یا عدم شرکت در رویداد است که با استفاده از بستر های برگزاری وبینار، افراد می توانند بدون حضور در مکان واقعی سمینار در رویداد شرکت کنند. به بیاندیگر امکان حضور آنلاین افراد در وبینار از سراسر دنیا و از هر مکانی، صرف نظر از فاصله جغرافیایی آن ها، فراهم شده است.
امکان برقراری ارتباط با هزاران نفر از سراسر دنیا، می تواند در زمینه های مختلفی به ویژه در زمینه های علمی بسیار کمک کننده باشد چرا که افراد بسیاری، علاقه مند به شرکت در سمینار به این شکل هستند و همچنین امکان بهره مندی از حضور افراد معتبر و مجرب جهانی نیز جهت ارائه محتوا برای شما فراهم است. در صورت برگزاری وبینار آموزشی، دانش آموزان و دانشجویان بیشتری از سراسر کشور می توانند مخاطب رویداد شما باشند.


تعامل کامل با شرکت ک ننده
از دیگر قابلیت های کلیدی وبینار، می توان به تعاملی بودن آن اشاره کرد، به این معنا که کاربران شما نیز می توانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. این ابزار امکان ارائه و دریافت اطلاعات و تبادل نظر درباره آن را برای شرکت کنندگان فراهم می کنند و شامل ارتباطات دوطرفه بر پایه نوشتار، صدا، تصویر و اسلاید هستند که بحث تبادل نظر پیرامون محتوای وبینار را به صورت همزمان برای ارائه دهنده و شرکت کننده امکان پذیر می کنند.
همچنین امکان اشتراک دسکتاپ و ارائه فایل های پاورپوینت، ورد، پی دی اف، فیلم و عکس نیز در اختیار افراد حاضر در وبینار قرار گرفته است.
علاوه بر آن، ابزار چت نیز برای پرسش و پاسخ در وبینار در اختیار شما قرار داده شده و باعث می شود که فرایند پرسش و پاسخ بعد از سمینار بسیار راحت تر صورت پذیرد و افراد حاضر در وبینار بتوانند به راحتی و در یک نوبت سوالات خود را پرسیده و پاسخ آن را نیز دریافت کنند.


اشتراک گذاری منابع
قابلیت به اشتراک گذاشتن محتوای ارائه شده در وبینار از دیگر ویژگی ها و مزایای بسیار مهم این بستر است. نبود امکان اشتراک گذاری محتوای سمینار که افراد همواره با آن روبه رو بوده اند در این بستر حل شده است و شما می توانید تمامی منابع خود از جمله فایل، فیلم و ... را با کاربران به اشتراک بگذارید.
دسترسی شما به تمامی منابع در زمان برگزاری رویداد، کیفیت ارائه را افزایش می دهد و شمل می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین پاسخ را به کاربران خود ارائه دهید و در نهایت سمینار کاملی داشته باشید.


صرفه جویی در زمان و هزینه
برگزاری وبینار در مقایسه با رویداد های حضوری با هزینه کمتر و کاملا مقرون به صرفه قابل انجام است و شما را از فراهم کردن امکانات برگزاری سمینار مانند سالن، تجهیزات صدا و تصویر گسترده، دیتاپروژکتور، پذیرایی و... بی نیاز می کند. دومین مزیت آن صرفه جویی در زمان است که باعث می شود افراد زمان زیادی را برای رفت و آمد صرف نکنند، همچنین می توانند در تمامی ساعات شبانه روز و ایام هفته در رویداد شرکت کنند و هزینه کمتری برای رفت و آمد صرف کنند. دیگر مزیت برگزاری رویداد به این شیوه، کاهش چشمگیر حجم فعالیت و نیروی اجرایی است.


معایب وبینار
با وجود مزایای بسیار وبینار، وابستگی آن به اینترنت می تواند به عنوان یک ضعف مطرح شود چرا که نیازمند اینترنت با سرعت بالا است و در صورتی که اینترنت شما از سرعت نسبتا پایینی برخوردار باشد یا دچار قطعی شود، نمی توانید سمینار آنلاین خود را با کیفیت مطلوب برگزار کنید.
امروزه بستر های بسیاری برای برگزاری وبینار وجود دارند که از جمله نمونه های خارجی آن می توان به ادوبی کانکت (Adobe Connect) و زوم (Zoom) اشاره کرد که با توجه به محدویت های استفاده از این سرویسها در داخل کشور، اسکای روم به عنوان یک بستر بومی می تواند گزینه مناسبی برای برگزاری رویداد های شما باشد. 

تگ ها
، برگزاری همایش آنلاین ، سمینار آنلاین ، فضای مجازی ، افتتاحیه آنلاین ، قرعه کشی آنلاین ، وبینار ، سراسر جهان ، صرفه جویی درهزینه زمان ، تبادل اطلاعات ، نمایش اطلاعات